Obrazki

INFORMACJE O KOMUNII 16. 05. 2021

I Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w sobotę 15. 05.
o godz. 11.00 i w
niedzielę 16.05.2021r. o godz. 11.00, 13.00 i 14.00

INFORMACJE BIERZĄCE

Drodzy rodzice w najbliższą niedziele 09.05 o 11.00 poświęcimy modlitewniki komunijne i po niedzieli będą do odbioru w kancelarii.

Na prośbę niektórych rodziców zorganizujemy w tym tygodniu próby w kościele (próby klasami). W środę 05.05. o 16.00 – klasy 3d
i 3e, w czwartek 06.05. o 16.00 – 3b, W piątek 07.05. o 17.00 – 3a,
w sobotę 08.05 o 10.00 – 3c.

Jeśli chodzi robienie zdjęć na komunii to jak co roku może to robić tylko Pani fotograf. Bardzo proszę aby nikt więcej nie chodził po kościele z aparatem w czasie liturgii bo robi się wtedy bałagan.

Msza szkolna na I piątek miesiąca, odbędzie się w najbliższy piątek
o 16.30

ks. Piotr

Organizacja komunii:

Na komunii mogą być tylko rodzice dzieci i rodzeństwo.

Msza będzie prosta i krótka do 1 godziny bez dodatków, dzieci będą siedziały w ławkach.

W czasie komunii głośniki zewnętrzne będą włączone, więc na zewnątrz będzie słychać. Podczas Mszy o 11.00 w niedzielę 16 maja będzie uruchomiony projektor, tak więc dziadkowie będą mogli oglądać transmisję z dolnego kościoła.

13 i 14 maja przed samą komunią zrobimy spowiedź. 13 maja O godz. 16.00 klasa III A i III B i 14 maja o 16.00 klasy III C III D
i III E.

Na czas spowiedzi dzieci ubierają się odświętnie i przynoszą ze sobą świece do chrztu. Wtedy też odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne. (nie będzie tego obrzędu na mszy komunijnej, więc na komunie nie przynosimy świec)

ks. Piotr

ODBIÓR STROJÓW KOMUNIJNYCH
odbędzie się 6 maja (czwartek) od 17.00 do 18.00 chłopcy a od 18:00 do 19.00 dziewczynki w dolnym kościele. Prosimy na ile to możliwe, nie gromadzić się w większe grupy.

ZAPRASZAMY DZIECI NA MSZE ŚWIETE SZKOLNE W KAŻDY
I PIĄTEK MIESIĄCA NA GODZ. 17.00

WIADOMOŚĆ OD PANI FOTOGRAF

Szanowni Państwo!
Na wstępie chciałam podziękować za to, że zapoznaliście się Państwo z naszą ofertą fotografii komunijnej. Bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy mogli uwiecznić uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Św. w Państwa parafii. Niestety, z wiadomych powodów,
w najbliższym czasie nie możemy zorganizować wspólnego spotkania. Dlatego dzięki uprzejmości  ks. Piotra, będziemy kontaktować się z Państwem drogą mailową lub/i telefoniczną.
Organizacyjnie postaramy się ogarnąć wszystko jak najsprawniej, jednak niezbędne będzie Państwa zaangażowanie. Opiszę w skrócie :

1. Proszę o wybór pakietu z oferty która znajduje się na stronie:
https://matuszynski.pl/komunia-dla-grupy-oferta-szombierki

2. Dokonanie wpłaty za wybrany pakiet na konto:
AF Pozytyw Krzysztof Matuszyński
nr konta: 12 1160 2202 0000 0002 2350 1295
w tytule: („Imię i Nazwisko” dziecka + dopisek „Szombierki”)

(wartość dla rodzeństwa to 100 % pierwsze dziecko + 50% drugie dziecko)

3. Wpłaty prosiłabym dokonać  do 31.03, a jeśli ktoś z Państwa nie ma możliwości wpłaty w tym terminie, bardzo proszę o kontakt mailowy lub SMS-owy.

4. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji: [email protected] oraz telefonicznie 507 965 007 (jeśli nie będę mogła odebrać bardzo proszę o kontakt przez SMS)

5. Na kilka dni przed uroczystością będę przesyłać Państwu informacje dot. zdjęć rodzinnych, portretowych dziecka, itp. (w zależności od wybranego pakietu)  – informacja będzie inna w zależności od dnia i godziny Państwa uroczystości ( na chwilę obecną dzieci podzielone będą na 4 grupy)

6. Do połowy czerwca otrzymacie Państwo od nas kolejną wiadomość dot. odbioru zdjęć, albumików itp.

Zdecydowanie prościej i szybciej byłoby gdybyśmy mogli się spotkać. Od razu otrzymaliby Państwo odpowiedź na wszystkie pytania, wybrali konkretny pakiet i dokonali płatności na miejscu. Mam jednak nadzieje, że mimo to będzie dobrze i z góry dziękuję za sprawną współpracę! Bądźmy dobrej myśli że wszystko odbędzie się zgodnie
z planem, pogoda dopisze i dzień Pierwszej Komunii Państwa dziecka/dzieci będzie pozytywnie wyjątkowy! 🙂

Pozdrawiam gorąco!

Joanna Matuszyńska 507 965 007
fotograf
KOUNIA PODZIAŁ WEDLUG KLAS

Drodzy rodzice w związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiologiczną, rozdzieliliśmy udział dzieci w komunii według ilości dzieci przystępujących z poszczególnych klas.

Tak więc w sobotę 15 maja o godz. 11.00 przystąpią dzieci z klas III D i III E (na tej Mszy może być trochę więcej dzieci ze względu na to że jest to Msza bez udziału ludzi).

W niedzielę 16 maja o godz. 11.00 przystąpi klasa III A (Msza z ludźmi), o 13.00 klasa III B ( Msza bez ludzi) i o 14.00 klasa III C (Msza bez ludzi)

Prosimy też aby ograniczyć liczbę osób, tym bardziej że nie wiemy jaka będzie sytuacja w Maju. Prosimy aby byli tylko rodzice
i rodzeństwo.
ks. Piotr

 

INFORMACJA NT. SKŁADKI KOMUNIJNEJ:

Drodzy rodzice dzieci komunijnych. Zbliża się komunia wiec prosił bym o zrobienie składki, abyśmy mogli zrobić zakupy tj. różaniec, książeczka komunijna, srebrny medalik z łańcuszkiem, oraz obrazek – pamiątka komunijna.

Do tego jeszcze mogę dokupić świece chrzcielne jeżeli ktoś nie ma. Składka by wyniosła 75 zł a ze świecą + 20 zł.

Bardzo bym prosił o zbieranie pieniążków klasami, każda klasa niech przygotuje listę chętnych którzy wpłacili.

OSOBY Z POZA SZKOŁY PROSIŁBYM ABY ZGŁOSIŁY SIĘ DO KANCELARII LUB DOŁĄCZYŁY SIE DO JEDNEJ Z KLAS.

Jeżeli ktoś zamawia świecę proszę zaznaczyć obok nazwiska + świeca.
Zakupy zrobię wtedy kiedy będę miał listy z wszystkich klas..
Pozdrawiam ks. Piotr

INFORMACJA W SPRAWIE STROJÓW KOMUNIJNTCH:

W tym roku nie może odbyć się spotkanie w salkach katechetycznych aby pomierzyć dzieci pierwszokomunijne.

Dlatego aby stroje mogłyby być uszyte Rodzice z dziećmi są zaproszeni do zakładu krawieckiego Bytom Webera 4 w dniach od 30 listopada do 4 grudnia w godz. 10 – 17.

W innych terminach Rodzice są proszeni o kontakt telefoniczny:
32.282 64 46. Zaliczka jak co roku 50 zł. Wzór stroju jest dostępny
w zakładzie.

Więcej informacji o komunii w 2021 r. można znaleźć na tej stronie w zakładce:
SAKRAMENTY / I KOMUNIA ŚWIĘTA

LIST BISKUPA DO DZIECI KOMUNIJNYCH I RODZICÓW

Kochane Dzieci Komunijne!

Znacie na pewno opowieść o tym, jak Jezus wraz ze swoimi przyjaciółmi (apostołami) wsiadł do łodzi, aby przepłynąć na drugą stronę jeziora. Nagle zerwała się burza i coraz większe fale uderzały w płynącą łódź. Zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. Uczniowie bardzo się bali, a Jezus spokojnie spał. W końcu postanowili Go obudzić, wołając: Jezu ratuj, bo giniemy! Jezus wstał, rozkazał falom i wiatrowi się uciszyć, i… burza zniknęła, zrobiło się cicho… Jezus spojrzał na apostołów i zapytał, dlaczego się bali, dlaczego nie ufali, że jeśli On jest z nimi, to są bezpieczni, nic im nie grozi (por. Mt 8,23-27).

Dobrze wiecie, że na świecie panuje pandemia. Wielu ludzi boi się zarażenia koronawirusem. Nie możemy się spotykać w szkole, spędzać wspólnie czasu z rówieśnikami, nie możemy robić wielu różnych rzeczy, które lubimy, bo nam zagrażają tak, jak burza apostołom. Nie możemy również wspólnie świętować tak, jak dotychczas w naszych kościołach. Nawet najważniejszą dla Was i całej Waszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii ze względu na Wasze bezpieczeństwo musieliśmy przenieść na późniejszy czas. Niestety musicie poczekać trochę dłużej na pełne spotkanie z Jezusem w „Białym Chlebie”. Dlatego piszę do Was ten list. Pragnę Wam powiedzieć, że mimo tego, co się dzieje na świecie i w naszym kraju, Jezus jest ciągle z nami tak, jak był w łodzi z uczniami. Wtedy, w trakcie burzy na jeziorze, potrafił spokojnie zasnąć, wiedział, że nikomu nic nie grozi. Dziś On mówi do Was: Nie bójcie się, ja jestem z Wami!

Chcę Was zapewnić, że wielu ludzi modli się za Was, Drogie Dzieci. Wiem, że księża z Waszych parafii, siostry zakonne, katecheci, Wasi rodzice, dziadkowie i całe Wasze rodziny otaczają Was „płaszczem modlitewnej opieki”. Proszę Was, Wy też się módlcie, abyście, gdy tylko będzie to możliwe, były przygotowane na spotkanie z Jezusem, Jego miłością i pokojem w pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Nie zapomnijcie o tych wszystkich, którzy Was kochają: Waszych rodzicach, rodzeństwie, dziadkach, chrzestnych, księżach, katechetach, wspierajcie ich codziennymi, małymi gestami miłości. Zaufajcie Jezusowi! On chce naszego dobra! On nie pozwoli nam zginąć! On uciszy każdą burzę w naszym życiu! Kochane Dzieci, modlę się za Was, Waszych rodziców, rodziny i przyjaciół, żeby radość oczekiwania na Pierwszą Komunię Świętą ciągle wzrastała.
A kiedy zagrożenie wirusem przeminie, wtedy będziecie z większą radością świętować w Waszym kościele ten ważny dla Was dzień.

Drodzy Rodzice!

Zdaję sobie sprawę z tego, że poczyniliście już wiele starań, aby uroczystość pierwszokomunijna Waszych dzieci była dla nich i całej rodziny wielkim świętem. Pewnie myślicie już intensywnie o wyjątkowym przeżyciu Eucharystii, podczas której Pan Jezus po raz pierwszy przyjdzie do serc Waszych dzieci, a także o rodzinnym spotkaniu.

Niestety z racji pandemii i ze względów bezpieczeństwa uroczystość musimy przełożyć. Ufam, że dobrze wykorzystacie ten czas na duchowe przygotowanie swoich dzieci i całej rodziny na ważne wydarzenia. Bądźcie inicjatorami modlitwy w Waszych Domowych Kościołach. Módlcie się z dziećmi i za dzieci. Dajcie im wiele wsparcia i miłości. Czytajcie dzieciom Pismo Święte, uczestniczcie z nimi w niedzielnej Mszy świętej przez transmisję medialną lub, jeśli możecie, w kościele, wspierajcie je w spotkaniach z katechetami podczas zdalnego nauczania.

W życiu nic nie dzieje się przypadkowo. Każde wydarzenie, nawet to trudne, uczy nas czegoś bardzo ważnego, kształtuje nasze człowieczeństwo, przygotowuje nas do dalszego życia. Ufam, że również trudny czas zmagania się z koronawirusem jest dla nas nauką zaufania Bogu, podobnie jak dla apostołów lekcją ufności był czas burzy na jeziorze, o którym pisałem Waszym dzieciom.

I podobnie jak Wasze Dzieci, również Was zapewniam o wielu modlitwach płynących do Boga za Was od duszpasterzy, katechetów i całych Waszych parafii oraz Waszych biskupów. Zaufajcie Bogu, a On będzie działał w Waszym życiu swoim pokojem, dobrocią, miłością, cierpliwością i szczęściem. On uciszy burzę, która rozpętała się w dzisiejszym świecie! Błogosławię Was i Wasze rodziny w tym oczekiwaniu na pierwszą spowiedź i zjednoczenie z Jezusem w Pierwszej Komunii Świętej Waszych dzieci.

Wasz Biskup
+ Jan Kopiec Biskup Gliwicki

Gliwice, dnia 5 maja 2020 roku

Bierzmowanie 2020

Bierzmowanie
« z 44 »

Mikołajki 2019

IMG 2937
Aperture: 4
Camera: Canon EOS 200D
Iso: 4000
Orientation: 1
« z 29 »

Zabawa andrzejkowa

IMG 2917
Aperture: 4
Camera: Canon EOS 200D
Iso: 3200
Orientation: 1
« z 29 »

Przelgrzymka na Górę Świętej Anny

 

DSC04463
Aperture: 6
Camera: SLT-A37
Iso: 800
Orientation: 1
« z 105 »

Wakacyjny obóz młodzieżowy

« z 40 »

 

 

Pielgrzymka kobiet do MB Piekarskiej

« z 10 »