Komunikaty duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą

 

 1. Zapraszamy parafian do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 18.00. dla dzieci i młodzieży różaniec we wtorek i czwartek o godz.16.30.
 2. We wtorek o godz.18.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej, uczniów przygotowujących się do bierzmowania.
 3. Zebrane intencje do MB Nieustającej Pomocy będą odczytane na środowym różańcu.
 4. W środę obchodzimy święto św. Łukasza. Z tej okazji zapraszamy na mszę św. o godzinie 18.00 w intencji ks. Łukasza.
 5. Na stoliku są do zabrania kartki na listopadowy różaniec za zmarłych od poniedziałku do piątku o godz.17.15. oraz na Mszę św. zbiorową za zmarłych o godz.9.30. w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wypełnione kartki składamy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.
 6. W piątek o godz.16.30. Msza św. szkolna. Po Mszy św. o godz.18.00 nabożeństwo różańcowe.
 7. W sobotę o godzinie 11.00 zapraszamy na świetlicę.
 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na kolektę gospodarczą. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom za złożone ofiary zbierane w Niedzielę Papieską do puszek w kwocie 1917, 45zł.
 9. Pragnę poinformować, iż emerytowani górnicy wyszli z inicjatywą wsparcia ofiarami dzieła wykonanego nowego sufitu w naszym kościele. Zebrane ofiary będą uroczyście przekazane podczas świętowania w naszym kościele Barbórki 4.12. Ofiary te można składać w klubie emerytowanych górników przy ulicy Mochnackiego w poniedziałki i środy w godzinach od 10.00 do 12.00.
 10. Za tydzień o godzinie 15.30 zapraszamy na koncert promocyjny zespołu Cantate Domino. Wezmą w nim udział zaproszeni artyści– Małgorzata Nowak, Daniel Nowak oraz Magdalena Rabanda. Po każdej mszy i po koncercie będzie można zakupić płytę – cegiełkę w cenie 20 zł.
 11. Polecamy prasę katolicką : ” Gość Niedzielny” , dla dzieci i młodzieży „Mały Gość” , w kruchcie można nabyć kalendarze na rok 2018 oraz śpiewnik pielgrzymkowy w cenie 5 zł.
 12. W minionym tygodniu zmarła nasza Parafianka Maria Lechwar z ulicy Wyzwolenia 105.
 13. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej w nowym tygodniu nauki i pracy.. Szczęść Boże !!!