Komunikaty duszpasterskie na II NIEDZIELĘ ADWENTU

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA
II NIEDZIELĘ ADWENTU

 

 1. Witamy w naszej Parafii księdza Stanisława Szklarczyka CR – wicerektora WSD Zmartwychwstańców, który przybył wraz z trzema klerykami, by podzielić się z nami świadectwem powołania. Po Mszach klerycy zbierają ofiary do puszek na seminarium.
 2. Trwamy cały czas w Adwencie – czyli radosnym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Od poniedziałku do soboty zapraszamy Parafian na poranne Mszy św. adwentowe na 7.00 oraz na roratnie msze św. dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00.
 3. W kościele dolnym można nabyć opłatki wigilijne, oraz małe świece Caritas. Również w kościele dolnym prosimy zabrać pocztówkę z wizerunkiem nowego podwieszanego sufitu z listem Księdza Proboszcza do Parafian. W tygodniu można nabywać opłatki i świece w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 4. Przypominamy, że cały czas trwa zbiórka środków czystość oraz słodyczy dla Domu Dziecka numer 1 w Bytomiu. Przyniesione dary można składać przy ołtarzu Miłosierdzia, po Mszach św.
 5. Dziękujemy Panom emerytowanym górnikom za ofiary złożone podczas tegorocznej Barbórki w kwocie 4410zł.
 6. Dziękujemy Panom za pomoc przy stawianiu Betlejemki.
 7. We wtorek o 19.00 spotkanie młodzieży klas III przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – grupa księdza Andrzeja. W środę również o 19.00 spotkanie dla grupy dziewcząt.
 8. W najbliższą sobotę zapraszamy na świetlicę parafialną.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy chorych na Mszę św. o godzinie 14.00 w dolnym kościele. Również w przyszłą niedzielę taca gospodarcza, oraz akcja sprzedaży domowych pierników. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na zakup Pisma Świętego dla uczniów z gimnazjum nr 7.
 10. Zachęcamy do nabycia okolicznościowych słodyczy, z których dochód będzie przeznaczony na naszą świetlicę, płyty zespołu Cantate Domino oraz sianko na wigilijny stół.
 11. Polecamy prasę katolicką : ” Gość Niedzielny” , dla dzieci i młodzieży „Mały Gość” , biuletyn parafialny i kalendarze.
 12. Parafinom i miłym Gościom na czas rozpoczynającego się Adwentu życzymy, by dobre postanowienia i udział w mszy św. roratniej stał się przygotowaniem naszych serc do radości Bożego Narodzenia. Szczęść Boże.

 

Website Malware Scan