Komunikaty duszpasterskie na XIX niedzielę zwykłą

 1. W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę odprawiane są o godz.8.00. 10.30. oraz 17.00. W tygodniu 7.00. oraz 18.00.

 2. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna w poniedziałki i środy w godz.15.00 – 17.00. w piątki kancelaria jest nieczynna . W sprawach pilnych prosimy o kontakt.

 3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz 17..00. zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy.

 4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to uroczystość obowiązkowa dla katolików. W poniedziałek o 18.00. Msza św. z uroczystości we wtorek porządek niedzielny o godz. 8.00. 10.30. oraz 17.00. Podczas Mszy św. święcić będziemy zioła i kwiaty.

 5. W czwartek obchodzimy Uroczystość św. Jacka , patrona górnego Śląska.

 6. W przyszłą niedzielę o godz.7.15. z naszego kościoła wyrusza piesza pielgrzymka dziewcząt i kobiet do Piekar Śl. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 7. Również w przyszłą niedzielę zbierana będzie kolekta gospodarcza.

 8. W dniu 8 września ( piątek) o godz. 5.30. organizowana jest pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach są jeszcze miejsca wolne do drugiego autokaru , zapisy w kancelarii parafialnej , koszt 50 zł osoby , które nie wpłaciły na wyjazd prosimy o wpłatę w najbliższym tygodniu.

 9. Polecamy prasę katolicką : „ Gość Niedzielny”.

 10. W Gablocie znajduje się prośba Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Bytomia o wsparcie prowadzonej środowiskowej świetlicy integracyjnej w postaci produktów spożywczych , artykułów higienicznych oraz środków czystości. Dary te można składać w kościele przy obrazie Miłosiernego Chrystusa oraz w kancelarii parafialnej do końca miesiąca. Bóg Zapłać za już złożone dary.

 11. W minionym tygodniu zmarli parafianie: Piotr Wąsik z ul. Mochnackiego 29 . Erna Krzysztofek z ul. Zabrzańskiej 50 oraz Helmut Sebesta z ul. Pomorskiej 23 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogody ducha w nowym tygodniu pracy i wakacyjnego wypoczynku „Szczęść Boże”.