GALERIA 2014-2015

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  1. Sobota 2016-12-10, 2. tydz. Adwentu
    Mt 17,10-13
    Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa: «Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?» On odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał». Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Z życia Kościoła

  • Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, będzie uczestniczył w otwarciu ekspozycji poświęconej śp. abp. Antoniemu Baraniakowi w warszawskim areszcie przy Rakowieckiej. W tej dawnej ubeckiej katowni w latach 1953-1956 więziony był bp Baraniak w czasach komunizmu.

  • „O komunikacji budującej bliskość” - tak brzmi tytuł kolejnego wykładu otwartego w ramach cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Organizatorem inicjatywy jest Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie. Spotkanie, które poprowadzi dr Agnieszka Kozak, psycholog i wykładowca PWTW, odbędzie się 15 grudnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

  • Sześć ton darów znajduje się w konwoju z darami dla Polaków na Ukrainie. Transport wyruszył dzisiaj z Radomia. Caritas Diecezji Radomskiej odpowiedziała w ten sposób na apel abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego.


Copyright © 2014 Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu. All Rights Reserved