Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  1. Sobota 2015-08-01, 17. tydz. zwykły
    Mt 14,1-12

    W owym czasie doszła do uszu tetrarchy Heroda wieść o Jezusie. I rzekł do swych dworzan: «To Jan Chrzciciel. On powstał z martwych i dlatego moce cudotwórcze działają w nim». Herod bowiem kazał pochwycić Jana i związanego wrzucić do więzienia. Powodem była Herodiada, żona brata jego Filipa. Jan bowiem upominał go: «Nie wolno ci jej trzymać». Chętnie też byłby go zgładził, bał się jednak ludu, ponieważ miano go za proroka. Otóż kiedy obchodzono urodziny Heroda, tańczyła córka Herodiady wobec gości i spodobała się Herodowi. Zatem pod przysięgą obiecał jej dać wszystko, o cokolwiek poprosi. A ona, przedtem już podmówiona przez swą matkę, powiedziała: «Daj mi tu na misie głowę Jana Chrzciciela». Zasmucił się król. Lecz przez wzgląd na przysięgę i na współbiesiadników kazał jej dać. Posłał więc kata i kazał ściąć Jana w więzieniu. Przyniesiono głowę jego na misie i dano dziewczęciu, a ono zaniosło ją swojej matce. Uczniowie zaś Jana przyszli, zabrali jego ciało i pogrzebali je; potem poszli i donieśli o tym Jezusowi.

Z życia Kościoła

  • - Pielgrzymka jest czasem świętym, przypominającą wędrowanie do Ziemi Obiecanej. Tą Ziemią Obiecaną jest dla nas Jasna Góra. Tam w Domu Matki, czujemy się zawsze dobrze. Tam jesteśmy oczekiwani przez Maryję. Świadomość tego napawa nas nadzieją i radością oraz wzmacnia sens naszego wędrowania – podkreślał biskup świdnicki Ignacy Dec, przewodnicząc Mszy św. na rozpoczęcie 12. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

  • Setki gości uczestniczą w koncertach organizowanych w niedziele lipca i sierpnia w kościołach i synagogach powiatu kieleckiego w ramach „Zamkowych spotkań z muzyką”. Melomani mogą wysłuchać arcydzieł muzyki sakralnej, kameralnej, filmowej oraz inspirowanej rytmami bałkańskimi, węgierskimi i żydowskimi.

  • W poniedziałek 3 sierpnia, do Częstochowy wyruszy XXIV Piesza Pielgrzymka Dominikańska. Hasłem prowadzącym pielgrzymów będzie „CHWALIĆ – LAUDARE”. „Hasło pielgrzymki nawiązuje do tegorocznego jubileuszu 800-lecia Zakonu Dominikanów” – powiedział KAI Wojciech Barlik, główny koordynator pielgrzymki.


Copyright © 2014 Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu. All Rights Reserved