Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  1. Piątek 2015-03-27, 5. tydz. Wielkiego Postu
    J 10,31-42
    Żydzi porwali kamienie, aby Jezusa ukamienować. Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga». Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: „Ja rzekłem: Bogami jesteście?” Jeżeli Pismo nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: „Bluźnisz”, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie. Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu». I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. I powtórnie udał się za Jordan, na miejsce, gdzie Jan poprzednio udzielał chrztu, i tam przebywał. Wielu przybyło do Niego, mówiąc, iż Jan wprawdzie nie uczynił żadnego znaku, ale że wszystko, co Jan o Nim powiedział, było prawdą. I wielu tam w Niego uwierzyło.

Ważne informacje

Z życia Kościoła

  • Będą się modlić, szkolić, wyznawać wiarę na ulicach i mieszkać u rodzin. Kilkaset młodych ludzi z całej diecezji przyjedzie wieczorem do Tarnowa. To liderzy i animatorzy młodzieżowi, którzy będą się przygotowywać do Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku. Organizatorzy podkreślają, że będzie to „Mini ŚDM”.

  • W sobotę przed Niedzielą Palmową abp Józef Kupny we wrocławskiej katedrze spotka się z młodymi z całej archidiecezji.

  • W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się 27 marca międzynarodowa konferencja upamiętniająca 25. rocznicę promulgacji Kodeksu Kanonów Kościołów Wschodnich. "Kodeks uporządkował życie wszystkich Kościołów tradycji wschodnich i wprowadził w nich dyscyplinę, której nierzadko brakowało" – podkreślił w rozmowie z KAI bp Eugeniusz Popowicz, biskup pomocniczy archieparchii (archidiecezji) przemysko-warszawskiej Kościoła bizantyjsko-ukraińskiego.


Copyright © 2014 Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu. All Rights Reserved