Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  1. Czwartek 2015-07-02, 13. tydz. zwykły
    Mt 9,1-8
    Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu, odpuszczają ci się twoje grzechy». Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: «On bluźni». A Jezus, znając ich myśli, rzekł: «Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem jest łatwiej powiedzieć: „Odpuszczają ci się twoje grzechy”, czy też powiedzieć: „Wstań i chodź”? Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów», rzekł do paralityka: «Wstań, weź swoje łoże i idź do domu». On wstał i poszedł do domu. A tłumy ogarnął lęk na ten widok i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom.

Z życia Kościoła

  • Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o powrocie do Domu Ojca naszego umiłowanego brata w Chrystusie, Jego Eminencji Nersesa Bedrosa XIX Tarmouniego, patriarchy Cylicji dla Ormian – napisał Franciszek w orędziu z okazji pogrzebu głowy Ormiańskiego Kościoła Katolickiego.

  • Z Lublina wyruszył w środę transport z pomocą humanitarną w ramach akcji "Razem z Ukrainą" dla przesiedleńców z Donbasu do obwodu lwowskiego. W celu zwiększenia pomocy poszkodowanym w konflikcie na Ukrainie podpisano też Lubelską Deklarację Solidarności z Ukrainą.

  • Kościół katolicki weźmie udział w obchodach 500. rocznicy Reformacji. Potwierdził to w oficjalnym liście do Rady Kościoła Ewangelickiego Niemiec (EKD) przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupiej kard. Reinhard Marx.


Copyright © 2014 Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu. All Rights Reserved