Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  1. Sobota 2015-04-18, 2. tydz. wielkanocny
    J 6,16-21
    Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi przeprawili się przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wiatru. Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszy li się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Ważne informacje

Z życia Kościoła

  • Podziękowanie za postawę podczas ubiegłorocznego Synodu Biskupów nt. rodziny wyrazili dziś abp. Stanisławowi Gądeckiemu przedstawiciele Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolicki (FAFCE). Stowarzyszenie po raz pierwszy w swej historii spotyka się w Warszawie.

  • Na konieczność budowy "mainstreamu rodzinnego" w instytucjach i państwach Unii Europejskiej - wskazano podczas konferencji Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE), która odbyła się w piątek w Sejmie w Warszawie. Jej tematem była „Rodzina i społeczeństwo. Razem na rzecz małżeństwa i rodziny”.

  • Papież Franciszek jest symbolem otwartości na dialog z wyznawcami wszystkich religii” – mówiła dzisiaj w dawnej synagodze w Chmielniku Anna Azari – ambasador Izraela w Polsce, otwierając wystawę fotograficzną pt. „Wizyta Papieża Franciszka w Izraelu”. Wystawa przygotowana przez MSZ jest po raz pierwszy prezentowana w Polsce.


Copyright © 2014 Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu. All Rights Reserved