Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  1. Piątek 2014-10-31, 30. tydz. zwykły
    Łk 14,1-6
    Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. A oto zjawił się przed Nim pewien człowiek chory na wodną puchlinę. Wtedy Jezus zapytał uczonych w Prawie i faryzeuszów: «Czy wolno w szabat uzdrawiać, czy też nie?» Lecz oni milczeli. On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił. A do nich rzekł: «Któż z was, jeśli jego syn albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go zaraz, nawet w dzień szabatu?» I nie mogli mu na to odpowiedzieć.

Z życia Kościoła

  • Wyemitowany w ostatnich dniach materiał filmowy TVP Kielce, ostrzegający przed Halloween, czy nowy film Michała Kondrata „Matteo”, który w kieleckim kinie Moskwa będzie można obejrzeć 31 października - to sposoby ostrzegania przez niebezpiecznymi praktykami Halloween.

  • Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK przedstawia jedyną i niepowtarzalną produkcję telewizyjną o polskich świętych i błogosławionych skierowaną do najmłodszego widza "AUREOLA - od Stanisława do Karola".

  • Ulicami Opola przejdzie III Marsz Świętych. „Procesja ku czci świętych ma stanowić formę uczczenia życia i drogi do świętości ludzi, wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy” – wyjaśnia ks. Tomasz Jałowy, organizator marszu.


Copyright © 2014 Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu. All Rights Reserved