Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  1. Środa 2014-11-26, 34. tydz. zwykły
    Łk 21,12-19
    Jezus powiedział do swoich uczniów: «Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Z życia Kościoła

  • Życzę, aby Europa, odkrywając na nowo swoje historyczne dziedzictwo i głębię swych korzeni, odnalazła ową młodość ducha, która uczyniła ją owocną i wielką - powiedział Franciszek podczas swej wizyty w siedzibie Rady Europy. Przybył tam z ponadpółgodzinnym opóźnieniem. Oczekiwało na niego ponad 700 przedstawicieli 47 państw członkowskich tej organizacji międzyrządowej, która obchodzi w tym roku 65. rocznicę istnienia.

  • Europejscy parlamentarzyści otrzymali od papieża Franciszka "gorzką pigułkę" chrześcijańskiego realizmu - ocenia papieskie przemówienia w Strasburgu dominikanin o. Maciej Zięba.

  • Osoby borykające się z problemami związanymi głównie z edukacją, a także niepełnosprawni mogą od dziesięciu lat korzystać z działalności bydgoskiego „Domu Serca”. Instytucja prowadzona jest przez Stowarzyszenie Wspólnota Duchowa „Iskierki”.


Copyright © 2014 Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu. All Rights Reserved