INFORMACJE O KOMUNII 16. 05. 2021

I Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w sobotę 15. 05.
o godz. 11.00 i w
niedzielę 16.05.2021r. o godz. 11.00, 13.00 i 14.00

INFORMACJE BIERZĄCE

Drodzy rodzice w najbliższą niedziele 09.05 o 11.00 poświęcimy modlitewniki komunijne i po niedzieli będą do odbioru w kancelarii.

Na prośbę niektórych rodziców zorganizujemy w tym tygodniu próby w kościele (próby klasami). W środę 05.05. o 16.00 – klasy 3d
i 3e, w czwartek 06.05. o 16.00 – 3b, W piątek 07.05. o 17.00 – 3a,
w sobotę 08.05 o 10.00 – 3c.

Jeśli chodzi robienie zdjęć na komunii to jak co roku może to robić tylko Pani fotograf. Bardzo proszę aby nikt więcej nie chodził po kościele z aparatem w czasie liturgii bo robi się wtedy bałagan.

Msza szkolna na I piątek miesiąca, odbędzie się w najbliższy piątek
o 16.30

ks. Piotr

Organizacja komunii:

Na komunii mogą być tylko rodzice dzieci i rodzeństwo.

Msza będzie prosta i krótka do 1 godziny bez dodatków, dzieci będą siedziały w ławkach.

W czasie komunii głośniki zewnętrzne będą włączone, więc na zewnątrz będzie słychać. Podczas Mszy o 11.00 w niedzielę 16 maja będzie uruchomiony projektor, tak więc dziadkowie będą mogli oglądać transmisję z dolnego kościoła.

13 i 14 maja przed samą komunią zrobimy spowiedź. 13 maja O godz. 16.00 klasa III A i III B i 14 maja o 16.00 klasy III C III D
i III E.

Na czas spowiedzi dzieci ubierają się odświętnie i przynoszą ze sobą świece do chrztu. Wtedy też odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne. (nie będzie tego obrzędu na mszy komunijnej, więc na komunie nie przynosimy świec)

ks. Piotr

ODBIÓR STROJÓW KOMUNIJNYCH
odbędzie się 6 maja (czwartek) od 17.00 do 18.00 chłopcy a od 18:00 do 19.00 dziewczynki w dolnym kościele. Prosimy na ile to możliwe, nie gromadzić się w większe grupy.

ZAPRASZAMY DZIECI NA MSZE ŚWIETE SZKOLNE W KAŻDY
I PIĄTEK MIESIĄCA NA GODZ. 17.00

WIADOMOŚĆ OD PANI FOTOGRAF

Szanowni Państwo!
Na wstępie chciałam podziękować za to, że zapoznaliście się Państwo z naszą ofertą fotografii komunijnej. Bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy mogli uwiecznić uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Św. w Państwa parafii. Niestety, z wiadomych powodów,
w najbliższym czasie nie możemy zorganizować wspólnego spotkania. Dlatego dzięki uprzejmości  ks. Piotra, będziemy kontaktować się z Państwem drogą mailową lub/i telefoniczną.
Organizacyjnie postaramy się ogarnąć wszystko jak najsprawniej, jednak niezbędne będzie Państwa zaangażowanie. Opiszę w skrócie :

1. Proszę o wybór pakietu z oferty która znajduje się na stronie:
https://matuszynski.pl/komunia-dla-grupy-oferta-szombierki

2. Dokonanie wpłaty za wybrany pakiet na konto:
AF Pozytyw Krzysztof Matuszyński
nr konta: 12 1160 2202 0000 0002 2350 1295
w tytule: („Imię i Nazwisko” dziecka + dopisek „Szombierki”)

(wartość dla rodzeństwa to 100 % pierwsze dziecko + 50% drugie dziecko)

3. Wpłaty prosiłabym dokonać  do 31.03, a jeśli ktoś z Państwa nie ma możliwości wpłaty w tym terminie, bardzo proszę o kontakt mailowy lub SMS-owy.

4. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji: [email protected] oraz telefonicznie 507 965 007 (jeśli nie będę mogła odebrać bardzo proszę o kontakt przez SMS)

5. Na kilka dni przed uroczystością będę przesyłać Państwu informacje dot. zdjęć rodzinnych, portretowych dziecka, itp. (w zależności od wybranego pakietu)  – informacja będzie inna w zależności od dnia i godziny Państwa uroczystości ( na chwilę obecną dzieci podzielone będą na 4 grupy)

6. Do połowy czerwca otrzymacie Państwo od nas kolejną wiadomość dot. odbioru zdjęć, albumików itp.

Zdecydowanie prościej i szybciej byłoby gdybyśmy mogli się spotkać. Od razu otrzymaliby Państwo odpowiedź na wszystkie pytania, wybrali konkretny pakiet i dokonali płatności na miejscu. Mam jednak nadzieje, że mimo to będzie dobrze i z góry dziękuję za sprawną współpracę! Bądźmy dobrej myśli że wszystko odbędzie się zgodnie
z planem, pogoda dopisze i dzień Pierwszej Komunii Państwa dziecka/dzieci będzie pozytywnie wyjątkowy! 🙂

Pozdrawiam gorąco!

Joanna Matuszyńska 507 965 007
fotograf
KOUNIA PODZIAŁ WEDLUG KLAS

Drodzy rodzice w związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiologiczną, rozdzieliliśmy udział dzieci w komunii według ilości dzieci przystępujących z poszczególnych klas.

Tak więc w sobotę 15 maja o godz. 11.00 przystąpią dzieci z klas III D i III E (na tej Mszy może być trochę więcej dzieci ze względu na to że jest to Msza bez udziału ludzi).

W niedzielę 16 maja o godz. 11.00 przystąpi klasa III A (Msza z ludźmi), o 13.00 klasa III B ( Msza bez ludzi) i o 14.00 klasa III C (Msza bez ludzi)

Prosimy też aby ograniczyć liczbę osób, tym bardziej że nie wiemy jaka będzie sytuacja w Maju. Prosimy aby byli tylko rodzice
i rodzeństwo.
ks. Piotr

 

INFORMACJA NT. SKŁADKI KOMUNIJNEJ:

Drodzy rodzice dzieci komunijnych. Zbliża się komunia wiec prosił bym o zrobienie składki, abyśmy mogli zrobić zakupy tj. różaniec, książeczka komunijna, srebrny medalik z łańcuszkiem, oraz obrazek – pamiątka komunijna.

Do tego jeszcze mogę dokupić świece chrzcielne jeżeli ktoś nie ma. Składka by wyniosła 75 zł a ze świecą + 20 zł.

Bardzo bym prosił o zbieranie pieniążków klasami, każda klasa niech przygotuje listę chętnych którzy wpłacili.

OSOBY Z POZA SZKOŁY PROSIŁBYM ABY ZGŁOSIŁY SIĘ DO KANCELARII LUB DOŁĄCZYŁY SIE DO JEDNEJ Z KLAS.

Jeżeli ktoś zamawia świecę proszę zaznaczyć obok nazwiska + świeca.
Zakupy zrobię wtedy kiedy będę miał listy z wszystkich klas..
Pozdrawiam ks. Piotr

INFORMACJA W SPRAWIE STROJÓW KOMUNIJNTCH:

W tym roku nie może odbyć się spotkanie w salkach katechetycznych aby pomierzyć dzieci pierwszokomunijne.

Dlatego aby stroje mogłyby być uszyte Rodzice z dziećmi są zaproszeni do zakładu krawieckiego Bytom Webera 4 w dniach od 30 listopada do 4 grudnia w godz. 10 – 17.

W innych terminach Rodzice są proszeni o kontakt telefoniczny:
32.282 64 46. Zaliczka jak co roku 50 zł. Wzór stroju jest dostępny
w zakładzie.

Więcej informacji o komunii w 2021 r. można znaleźć na tej stronie w zakładce:
SAKRAMENTY / I KOMUNIA ŚWIĘTA